Betoniniai baseinai

Betoninis lauko baseinas

Betoninis lauko baseinas

Betoninių baseinų savybės

Jei ilgaamžiškumas ir individualumas yra pagrindiniai reikalavimai Jūsų baseino įrengimui, tai neabejodami rinkitės betoninį baseiną. Šio tipo baseinai gali būti įrengti tiek lauke, tiek pastato viduje, o suteikdami didžiausias iš visų tipų baseinų dizaino galimybes patenkinti net išrankiausių klientų norus ir poreikius. Betoniniai arba betonuojami baseinai, palyginus su kitų tipų baseinais, yra labiausiai atsparūs įvairioms oro sąlygoms. Betoninis baseino korpusas įrengiamas visam laikui ir po keliasdešimt metų, išskirtinai nei bet kokių kitų tipų baseinai, betoniniai baseinai gali būti lengvai renovuojami arba atnaujinami.

Betoninių baseinų statyba

Betoniniu baseinu irengimas - statyba

Betoninių baseinų įrengimas – statyba

Nors betoninis plaukimo baseinas yra sudėtingas hidrotechninis įrenginys, turintis tik betoniniui baseinui būdingus techninius įrengimo ypatumus, tačiau būtent šie, laiko patikrinti, baseinai jau seniai tapo vieni patikimiausių ir ilgaamžiškiausių iš visų kitų baseinų tipų mūsų klimato zonoje.

Betoniniai baseinai gali būti įrengiami bet kokios pasirinktos formos, bei konfigūracijos, su skirtingais gyliais ar tolygiai gilėjantys, su persipylimo ar su skimerine sistema ir tik tai betoniniai baseinai gali būti puošti įspūdingais stiklo mozaikos stiliaus ornamentais ir piešiniais, kas suteiks Jūsų baseinui prabangos įspūdį ir elitinį statusą.

Esame specializuoti plaukimo baseinų rangovai, todėl siūlome kompleksinius betoninių baseinų įrengimo darbus kuriuos išskiriame į tris pagrindinius etapus:

Betoninio baseino projektavimas

Betoninio baseino projektavimas

1. Individualus baseino projektavimas – formos ir matmenų parinkimas, pririšimas prie numatytos baseino vietos, technologinių brėžinių parengimas.

2. Bendrastatybiniai baseino darbai – grunto kasimo,drenažo ir pagrindų įrengimo darbai, išorės hidroizoliacijos, termoizoliacijos ir baseino betonavimo darbai, baseino sienų ir dugno paruošimas hidroizoliacijos įrengimui ir kt.

3. Technologinės baseino įrangos montavimas – įdėtinių detalių montavimas, įvadų privedimas, filtravimo įrangos, automatizuotų šildymo ir vandens valymo sistemų  montavimas, baseino hidroizoliacinės PVC dangos arba stiklo mozaikos apdailos įrengimas ir kt.

Tačiau betoniniai baseinai, kaip ir kiti mūsų siūlomi visų tipų baseinai gali būti, įrengiami tiek kompleksiškai, tiek atskirais darbų etapais. Kadangi bendrastatybiniai darbai yra pakankamai imlūs laikui, o ir objektai neretai randasi atskiruose Lietuvos miestuose, todėl taupant statybinės įrangos transportavimo ir darbuotojų apgyvendinimo kaštus, dažnai nėra tikslinga visus baseino įrengimo etapus atlikti vien tik mūsų darbuotojų komandai.  Pakankamai dažna praktika kuomet bendrastatybinius baseino įrengimo darbus atlieka Užsakovo samdomi  vietiniai statybininkai.
Todėl su Užsakovu sutarus dėl technologinės įrangos montavimo darbų, siūlome techninę bendrastatybinių darbų priežiūrą, pateikiame techninę dokumentaciją, bei techninius nurodymus teisingam baseino statybinių darbų atlikimui.

Vis dėl to kompleksiniai baseino įrengimo darbai, kuomet visus bendrastatybinius, įrangos montavimo ir apdailos darbus atlieka specializuotas rangovas užtikrina nuoseklų darbų testinumą griežtai vadovaujantis baseinų įrengimo technologija, bei leidžia užtikrinti aukštą atliekamų darbų kokybę..

Betoniniai baseinai su persipylimo sistema

Betoniniai baseinai su persipylimo sistema

Betoniniai baseinai su persipylimo sistema

Pagal galiojančius HN 109:2005 „Baseinai. Įrengimo ir priežiūros saugos sveikatai reikalavimai“ Lietuvos higienos normas visuomeninės paskirties plaukimo baseinai gali būti įrengiami tik su vandens persipylimo sistema, kuomet baseino vandens filtravimas vyksta vandeniui persipylant į vandens persipylimo latakus įrengtus visu perimetru aplink baseiną.  Iš vandens persipylimo latakų vanduo patenka į vandens išsiplėtimo rezervuarus kur yra kompensuojami vandens svyravimai atsirandantys nuo besimaudančiųjų skaičiaus. Likusi baseino vandens filtravimo sistema yra analogiška kaip ir skimerinėje sistemoje. Vandens filtravimo siurblys traukdamas vandenį iš išsiplėtimo rezervuaro paduoda jį į vandens filtrą, kur vanduo yra mechaniškai išvalomas ir per vandens grąžinimo purkštukus paduodamas atgal į plaukimo baseiną.

Baseinu vandens persipylimo groteles

Baseinų vandens persipylimo grotelės

Plaukimo baseinuose su persipylimo sistema yra užtikrinamas nuoseklus ir tolygus vandens filtravimas. Nors tokio tipo baseinų įrengimo technologija yra sudėtingesnė nei skimerinių baseinų tačiau ji pasižymi ne tik efektyvesniu vandens filtravimu bet ir nepriekaištinga baseino išvaizda. Kadangi vandens latakai aplink baseiną yra įrengiami grindų lygyje todėl baseino vandens linija yra viename aukštyje su lyg grindimis. Baseinai su persipylimo sistema išsiskiria savo unikalumu, bei neribotom dizaino galimybėm, todėl neretai įrengiami ir prabangiuose privačios paskirties apartamentuose.

Betoniniai baseinai su skimerine sistema

Betoniniai baseinai su skimerine sistema

Betoniniai baseinai su skimerine sistema

Nepriklausomai nuo plaukimo baseino dydžio ar tipo turi būti įrengta atitinkama vandens filtravimo sistema su vandens paėmimo ir gražinimo detalėmis. Privačiuose plaukimo baseinuose dažniausiai įrengiama skimerinio tipo vandens filtravimo sistema, kurios viena iš sudedamųjų dalių yra skimeris (paviršinio vandens surinkimo detalė). Skimeris montuojamos baseino sienoje ir cirkuliacinio vandens siurblio pagalba, surenka paviršinį baseino vandenį kartu su į vandenį patekusiais teršalais iš išorės, tokiais kaip lapai, vabzdžiai, plaukai ir kt. taip užtikrindamas puikų vandens valymo procesą ir patogią baseino priežiūrą.

Baseinu skimeris

Baseinų skimeris

Baseine su skimerine sistema vandens lygis turi būti palaikomas su lyg puse vandens paėmimo detalės žioties t.y. 12 – 15 cm. žemiau baseino borto. Pastoviam vandens lygio palaikymui ir kontrolei baseine gali būti papildomai įrengtos mechaninės arba automatinės vandens lygio kontrolės sistemos. Skimeris, kaip ir kitos vandens paėmimo ir grąžinimo detalės gali būti gaminamas iš ABS plastiko, bronzos ar nerūdijančio plieno. Tik tinkamai suprojektuotas ir pagal individualų projektą sukomplektuotos įdėtinės detalės, jų tipas, bei kiekis baseine, gali užtikrinti paprastą ir nepriekaištingą baseino eksploatacija ateityje bei baseino šeimininkų pasitenkinimą.

Betoninių baseinų dangos

Baseinu plevele - danga Alkorplan

Baseinų plėvelė – danga Alkorplan

Betoniniai baseinai, išskirtinai nei kitų tipų baseinai, gali būti padengti stiklo mozaikos plytelėmis arba specialia PVC danga. Plytelės, o ypač stiklo keramikos mozaika leis mūsų dizaineriui sukurti įvairiausius raštus, parinkti unikalią spalvinę gamą. Jūsų baseinas ir jį supanti aplinka virs tikru meno kūriniu.

Visgi norėtume atkreipti dėmesį į tai, kad esant keramikinei dangai nėra paprasta užtikrinti gerą baseino hidroizoliaciją. Keramikines dangas rekomenduojame naudoti tik vidaus vandens baseinuose.

Baseino dangos irengimas

Baseino dangos įrengimas

Lauko baseinuose naudojama speciali PVC baseino danga „Alkorplan“, taip pats praktiškiaisias sprendimas, puikiai tinkanti ir vidaus baseinams, visiškai užtikrina baseino hidroizoliaciją ir tuo pačiu yra puiki baseino apdaila. „Alkorplan“ itin aukštos kokybės baseinų danga skirta būtent Šiaurės Europos regiono baseinams įrengti. Pagaminta iš 1,5 mm. PVC (polyvinyl chloride), padengta akrilu, armuota kapronu. PVC baseinų danga pasižymi puikiu atsparumu UV spindulių ir baseino vandens priežiūrai naudojamų chemikalų poveikiui. „Alkorplan“ baseino danga leidžia greitai ir kokybiškai atlikti lauko ar vidaus baseino hidroizoliacijos ir apdailos darbus. Baseino danga pasirenkama iš daugelio siūlomų spalvų bei raštų. Galima kombinuoti kelių skirtingų spalvų bei raštų baseinų dangas, o taip pat įrengti paveiksliukus bei logotipus ant baseino dugno ar sienų, baseino sienų kraštus galima puošti įvairiais ornamentais. „Alkorplan 2000 Super“ baseinų dangai suteikiame net 10 metų garantiją, todėl Jūsų vandens baseinas ilgai išliks sandarus ir puikiai atrodys.

Baseinų plėvelė - danga. Alkorplan spalvų paletė

Baseinų plėvelė – danga. Alkorplan spalvų paletė

Betoninių baseinų įranga

Betoniniu baseinu iranga

Betoninių baseinų įranga

Norint, kad vanduo visuomet būtų skaidrus, kiekviename lauko ar vidaus plaukimo baseine privalo būti sumontuota baseino įranga, kurią sudaro baseino vandens filtravimo blokas (cirkuliacinis siurblys ir vandens valymo filtras), bei baseino vandens paėmimo ir padavimo detalės.

Papildomai Jūsų patogumui gali būti sumontuotas baseino apšvietimas. Visa ši baseinų įranga taikoma ir visų kitų tipų lauko ir vidaus baseinuose, tačiau betoniniai baseinai dažniausiai būna dengti PVC baseinų danga, todėl naudojamos baseinų įdėtinės detalės turi būti pritaikytos naudoti specialų sandarinimo būdą. Įdėtinės detalės baseinams gaminamos iš ABS plastiko, bronzos arba nerūdijančio plieno.

Betoniniuose baseinuose gali būti lengvai integruojami bet kokie papildomi įrenginiai, tokie kaip:

– hidromasažinė įranga baseinams
– vandens kaskados
– vandens patrankos
– priešsrovės
– oro geizeriai iš dugno ir kt.

Hidromasazinis gultas Hidromasažinė įranga baseinams
Vandens kaskada Vandens kaskados
Priessrove baseinams Priešsrovės

Mes siūlome

Remiantis žiniomis ir daugiamete patirtimi, atsižvelgdami į Jūsų norus bei galimybes, lauko ar vidaus aplinkos ypatumus, pasiūlysime optimalų betoninio baseino įrengimo variantą, suprojektuosime ir kompleksiškai jį įrengsime. Bus atlikti visi reikalingi betoninio baseino bendrastatybiniai darbai, baseino technologinės įrangos montavimo, baseino apdailos įrengimo, bei visi aplinkos sutvarkymo darbai.