GAUTI PASIŪLYMĄ!

ĮVAIRIŲ BASEINŲ projektavimas ir įrengimas, renovacija.

Nuo projekto idėjos iki jos įgyvendinimo:

  • konsultuojame,
  • projektuojame,
  • statome, renovuojame,
  • įrengiame,
  • montuojame ir prižiūrime.

Susisiekite telefonu: +370 675 133 18, el. paštu: info@okeana.lt arba užpildykite užklausos formą:

Baseinų įrangos remontas

.

Kiekvienas baseinas, nepriklausomai nuo jo dydžio, rūšies ir paskirties, yra šiuolaikinė kompleksinė-daugiafunkcinė hidrotechninė sistema, kurią sudaro baseino korpusas ir speciali baseino įranga. Šios baseino įrangos paskirtis – užtikrinti tinkamą baseino funkcionavimą, komfortą bei nepriekaištingą vandens kokybę. Šiame straipsnyje aptarsime svarbiausiųjų baseino įrangos komponentų remonto, montavimo ir keitimo ypatumus.

Baseino vandens siurblio remontas ir keitimas

Baseino vandens siurblio remontas ir keitimas

Cirkuliacinis baseino vandens siurblys yra sausai statomas (nepanardintas) elektromechaninis įrenginys, užtikrinantis reikiamo kiekio nuolatinę vandens srauto cirkuliaciją filtravimo sistemoje ir stabilų vandens slėgį. Cirkuliacinis vandens siurblys yra būtinas ir ypač svarbus baseino vandens filtravimo sistemos komponentas. Baseinai be vandens siurblio neegzistuoja.

Privačiuose baseinuose filtravimo sistemoje montuojamas tik vienas cirkuliacinis siurblys, o visuomeniniuose ir komerciniuose, siekiant užtikrinti nepertraukiama baseino funkcionavimą, – du vandens siurbliai, iš kurių vienu metu veikia tik vienas. Pagrindinio siurblio gedimo atveju, vandens srautas nukreipiamas per pagalbinį siurblį ir baseino veikimas nesutrikdomas.

Pagrindiniai siurblio komponentai ir mazgai yra variklis, statorius, rotorius (arba sparnuotė), priešfiltris, elektrinis valdymo ir maitinimo blokas bei korpusas su vandens tėkmės ir pajungimo angomis. Gamtoje nieko amžino nėra, o vanduo ir baseino chemija yra vieni labiausiai ardančių baseino konstrukciją ir baseino įrangą faktorių.

Bet kurio gamintojo ir/arba modelio siurblys išnaudos numatytą eksploatacijos resursą ir sustos. Tai tik laiko klausimas. Teisingai parinktas ir tinkamai eksploatuojamas žinomo gamintojo cirkuliacinis baseino vandens siurblys patikimai tarnauja bent jau 5-rius metus.

Privačiuose baseinuose filtravimo sistemoje montuojamas tik vienas cirkuliacinis siurblys, o visuomeniniuose ir komerciniuose, siekiant užtikrinti nepertraukiama baseino funkcionavimą, – du vandens siurbliai, iš kurių vienu metu veikia tik vienas. Pagrindinio siurblio gedimo atveju, vandens srautas nukreipiamas per pagalbinį siurblį ir baseino veikimas nesutrikdomas.

Baseino vandens siurblio remontas ir keitimas. Speck Pumpen

Dažniausi siurblio gedimai yra variklio apvijų perdegimas, sparnuotės ašies išsicentravimas (padidėjęs triukšmingumas ir vibracija), elektrinio bloko perdegimas, korpuso trūkis ir kt. Priklausomai nuo gedimo sudėtingumo, remonto trukmės ir kainos bei baseino prastovos nepatogumo, galimi du sprendimo variantai – vandens siurblys arba remontuojamas, arba keičiamas nauju.

Bet kuriuo atveju, siurblys atjungiamas nuo elektros maitinimo atvado, baseino vanduo nuleidžiamas žemiau skimerio ir vandens purkštukų lygio (jei skimerinė baseino sistema), vamzdynas atjungiamas nuo siurblio pajungimo angų ir jos užaklinamos atitinkamo skersmens aklėmis. Tuomet galima išmontuoti vandens siurblį nuo antivibracinio pagrindo. Analogiška procedūra taikoma ir SPA baseinų hidromasažininių siurblių demontavimui ir remontui.

Jei siurblys Jums atitarnavo 5 ir daugiau metų, jo mazgų, komponentų ir detalių nusidėvėjimas yra ženklus, tokį siurblį tikslingą keisti nauju. Kitu atveju, jei remonto kaina nuosaiki ir terminas Jums priimtinas, rinkitės cirkuliacinio siurblio remonto opciją. Jei turite abejonių – pasitarkite su baseino specialistais ar profesionalios baseinų priežiūros bendrove.

Kaip teisingai pasirinkti vandens siurblį

Praktiškas būdas toks: kiekvienas cirkuliacinis siurblys turi gamintojos metalinę etiketę, pritvirtintą ant siurblio variklio nugarėlės. Joje nurodyti esminiai variklio parametrai – našumas (m³/h), galia (kW), el. maitinimo įtampa (V), pajungimo angos skersmuo (mm ar coliais), gamintojos pavadinimas ir pan.

Jei senasis vandens siurblys patikimai dirbo keletą metų ir Jūs neturite pretenzijų jo gamintojui, išsirinkite to pačio gamintojo ar jo atstovo Lietuvoje kataloge (ar tinklapyje) šiuolaikinį siurblio modelio analogą pagal senojo siurblio parametrus, nurodytus jau minėtoje etiketėje.

Jei esamasis gamintojas Jūsų netenkina (arba kompanija jau neegzistuoja), tuomet išsirinkite patikimos ir žinomos konkuruojančios kompanijos analogą pagal tą patį principą. Štai ir viskas.

Pabaigai paminėtina, kad baseino siurblys turi prasiurbti pro filtravimo sistemą vandens kiekį per parą didesnį arba lygų bent jau 4-iems baseino tūriams. Taigi, jei Jūsų baseino tūris yra 50 m³, tai prasiurbiamo vandens kiekis per parą yra 200 m³ (50×4), o pasirenkamo siurblio našumas turi būti ne mažesnis nei 8,3 m³/h (200/24). Priešingų atvejų turėsite nuolatinę bėdą – vandens filtravimo sparta bus nepakankama ir baseino vanduo bus nuolat neskaidrus.

Tinkamai parinktos ir eksploatuojamos žinomų gamintojų siurbliai patikimai tarnauja daugelį metų. Čia paminėtina ir rekomenduotina ilgaamžė vokiečių kompanija SPECK PUMPEN. Šis inovatyvus puikios reputacijos gamintojas yra gerai žinomas ir Europoje, ir visame pasaulyje.

Jei abejojate, kaip tinkamai ir teisingai pakeisti, sumontuoti ar pasirinkti cirkuliacinį baseino vandens siurblį, neturite patirties ar reikiamų žinių, – patikėkite šiuos darbus baseinistams-profesionalams ar bent jau pasitarkite su specialistais. Taip išvengsite nusivylimo, esminių klaidų, sutaupysite savo lėšų ir laiko. Plačiau skaitykite čia >> Cirkuliaciniai siurbliai

Baseino vandens filtro remontas ir keitimas

Baseino vandens filtro remontas ir keitimas

Baseine esančios drumzles, šiukšlės ir stambesnes priemaišos iš vandens pašalinamos mechaniškai, vandenį košiant pro baseino vandens filtrą. Tai gi, vandens valymo filtras – tai įrenginys, skirtas veiksmingam mechaniniam vandens filtravimui. Filtro užpildas sulaiko oksiduotus geležies junginius, purvo, molio, smėlio ir panašias nepageidaujamas mechanines daleles.

Vandens filtras, kaip ir cirkuliacinis vandens siurblys, yra būtinas ir ypač svarbus baseino vandens filtravimo sistemos komponentas. Baseinai be filtro neegzistuoja. Šiame poskyryje aptarsime labai plačiai baseinų praktikoje naudojamus slėginius smėlinius filtrus arba slėginius filtrus su smėlio užpildu.

Pagrindiniai slėginio filtro komponentai yra hermetiškas korpusas, tvirtinimo stovas, vidinio vamzdyno komponentai (arba eglutė), vidinio slėgio monometras, sklendė (mechaninė arba automatinė) su jungiamaisiais vamzdžiais ir filtravimo-košimo užpildas. Šiuolaikinių filtrų korpusas gaminamas iš lengvų ir patvarių medžiagų kaip polipropilenas, polietilenas, stiklo pluoštas ir kt.

Pažangių technologijų, kokybiškų atsparių medžiagų ir aukštos konkurencijos dėka, dabartiniai baseino filtrai yra patikimi ir ilgaamžiai. Teisingai parinktas ir tinkamai eksploatuojamas filtras gali tarnauti 15 ir daugiau metų, sistemingai keičiant tik jo užpildą. Filtre, išskyrus jo sklendę ir monometro rodyklę, nėra mechaniškai judančių mazgų ir komponentų, spartinančių susidėvėjimą, kas ženkliai prailgina jo veikimo trukmę.

Tačiau, kai minėta, filtras turi būti eksploatuojamas tinkamai, tiksliai pagal gamintojo nurodytą instrukciją ir rekomendacijas. Pagrindinis ir svarbiausias filtro valdymo mazgas yra jo sklendė. Ji būna 4-ių arba 6-ių padėčių, kurių dėka keičiami vandens filtro režimai ir valdomas vandens srautas. Sklendė montuojama korpuso viršuje arba šone.

Ypač svarbu, kad Jūs aiškiai suvoktumėte kiekvieno rėžimo paskirtį, monometro rodmenis ir žinotumėte sklendės valdymo taisykles. Jei turite abejonių, pasikonsultuokite su profesionalais. Visuomeniniuose ir komerciniuose baseinuose tam samdomas bent vienas patyręs baseinistas.

Pabrėžtina dar kartą, kad smėliniai filtrai yra slėginiai ir, netinkamai valdant sklendę, jos gedimo atveju ir/arba palikus filtrą be priežiūros, tai gali iššaukti slėgio šuolį sistemos viduje, kuris arba deformuos filtro korpusą, arba jis plyš, arba pažeis vamzdyno sujungimą. Čia paminėtina, kad deformuotas filtro korpusas ir/arba sugedusi sklendė yra neremontuojami ir įsigyjami nauji iš vandens filtro gamintojo ar jo atstovo Lietuvoje.

Kaip teisingai pasirinkti vandens filtrą

Praktiškas būdas toks: ant filtro korpuso išorės yra jo gamintojo etiketė su modelio pavadinimu. Tai žinodami, suraskite šio modelio techninį aprašymą ir parametrus internete arba kreipkitės pagalbos į bendrovę, kuri montavo Jūsų baseino filtravimo sistemą. Taip pat, baziniai parametrai nurodomi filtro vartotojo instrukcijoje, jei ji išliko.

Baseino vandens filtro remontas ir keitimas

Žinodami esminius baseino filtro parametrus – filtracijos našumą (m³/h), darbinį slėgį (bar arba Pa), filtracijos plotą (m²), prijingiamų vamzdžių skersmuo (mm arba coliais), išsirinkite to pačio gamintojo (arba jo stipraus konkurento) ar jo atstovo Lietuvoje kataloge (ar tinklapyje) šiuolaikinį filtro modelio analogą pagal senojo filtro parametrus.

Ypač svarbu, kad naujojo baseino filtro našumas būtų lygus ar šiek tiek aukštesnis už Jūsų baseino cirkuliacinio vandens siurblio našumą. Priešingų atveju, baseino siurblys dirbs nuolatinėje perkrovoje ir filtravimo sistemos slėgis bus per didelis, kas sumažins vandens filtravimo efektyvumą ir padidins gedimo tikimybę. O tai yra prasta praktika, kuri tik sukels Jums rūpesčių…

Filtro remonto ar keitimo atveju, vandens siurblys atjungiamas nuo elektros maitinimo atvado, baseino vanduo nuleidžiamas žemiau skimerio ir vandens purkštukų lygio (jei skimerinė baseino sistema), vamzdynas atjungiamas nuo filtro pajungimo angų ir jos užaklinamos atitinkamo skersmens aklėmis. Tuomet galima išmontuoti vandens filtrą nuo pagrindo.

Čia paminėtina ir rekomenduotina ilgaamžė italų kompanija KRIPSOL. Šis populiarus puikios reputacijos gamintojas yra gerai žinomas ir Europoje, ir visame pasaulyje. KRIPSOL priklauso kompanijų grupei HAYWARD GROUP.

Jei abejojate, kaip tinkamai ir teisingai pakeisti, sumontuoti ar pasirinkti slėginį baseino filtrą, neturite patirties ar reikiamų žinių, – patikėkite šiuos darbus baseinistams-profesionalams ar bent jau pasitarkite su specialistais. Taip išvengsite nusivylimo, esminių klaidų, sutaupysite savo lėšų ir laiko. Plačiau skaitykite čia >> Baseinų filtrai

Baseino vandens filtro užpildo keitimas

Baseino vandens filtro užpildo keitimas

Kaip pasako pats pavadinimas, baseino smėlinio filtro užpildas yra smėlis, o tiksliau, –  kvarcinis smėlis.

Kvarcas yra silicio dioksido mineralas. Tai antrasis labiausiai paplitęs mineralas Žemės plutoje. Skirtingų priemaišų dėka, kvarco spalva būna labai įvairi: nuo tamsiai juodos iki bespalvės. Kvarcinis smėlis yra inertinė medžiaga ir jis chemiškai yra visiškai pasyvus. Kasamas ir sijojamas smėlio karjeruose daugelyje pasaulio šalių. Lietuvoje yra žinomas Anykščių kvarcinio smėlio karjeras.

Kvarcinio smėlio granulės dydis matuojamas frakcijomis, pvz.: 0,4 – 0,8 mm; 0,8 – 1,2 mm ir kt. Tai reiškia, kad 0,4 – 0,8 mm frakcijoje nebus smėlio granulių, mažesnių nei 0,4 mm ir didesnių nei 0,8 mm. Skirtingų frakcijų smėlis fasuojamas ir parduodamas patvariuose 20 ar 25 kg maišuose.

Filtravimo proceso esmė: vanduo su priemaišomis, vandens siurblio dėka, patenka į filtro vidų, paskirstomas ir stumiamas pro kvarcinio smėlio sluoksnį. Nepageidaujamos priemaišos ir nešvarumai užstringa tarp smėlio granulių, o vanduo prateka be trikdžių ir taip išsivalo bei, per vamzdyną ir purkštukus, grąžinamas į atgal baseiną. Čia pabrėžtina, kad smėlis veiksmingai nufiltruoja tik mechanines priemaišas. Bakterijos, virusai ir kiti mikroorganizmai vandenyje išlieka.

Kadangi mechaniniai nešvarumai išlieka ir nuolat kaupiasi smėlyje, jis palaipsniui susiriša, praranda birumą, prastėja jo laidumas vandeniui bei ženkliai apsunkinamas cirkuliacinio vandens siurblio darbas. Taip neišvengiamai prastėja ir lėtėja baseino vandens filtracija. Tad filtro smėlinis užpildas turi būti periodiškai keičiamas.

Filtro užlipdo keitimas. Frakcijos

Baseino vandens filtro užpildo keitimas

Tai priklauso nuo daugelio faktorių, tačiau gera praktika yra pakeisti filtro smėlį prieš trečiąjį baseino eksploatacijos sezoną, t. y. užpildas naudojamas du metus ir trečių metų pavasarį pakeičiamas nauju.

Reikiamas smėlio kiekis tiesiogiai priklauso nuo filtro našumo ir jo korpuso dydžio bei svyruoja nuo 50 iki 1200 kg. Tikslų smėlio kiekį savo vandens filtro modeliui galite sužinoti iš filtro vartotojo instrukcijos, internete ar bendrovėje, montavusioje Jūsų baseino filtravimo sistemą.

Mažo našumo filtruose, paprastai, naudojamas tik vienos frakcijos kvarcinis smėlis 0,4-0,8 mm. Vidutiniuose – dviejų frakcijų: 0,4-0,8 mm ir 0,8-1,2 mm. Dideliuose ir labai dideliuose gali būti naudojamos trijų frakcijų smėlis: 0,4-0,8 mm bei 0,8-1,2 mm; 2,0-2,5 mm.

Pabrėžtina, kad smėlis pilamas sluoksniais vienas ant kito. Sluoksniai tarpusavyje nemaišomi. Pirminį vandens filtravimą atlieka stambiosios frakcijos sluoksnis, o galutinį – smulkiosios. Stambesnės frakcijos sluoksnis daromas plonesnis nei smulkiosios. Prieš pilant smėlį, vamzdis, esantis filtro korpuso viduj viršuje, turi būti užaklintas (filtre su šonine sklende).

Jei abejojate, kaip tinkamai ir teisingai pakeisti baseino filtro smėlį, neturite patirties ar reikiamų žinių, – patikėkite šiuos darbus baseinistams-profesionalams ar bent jau pasitarkite su specialistais. Taip išvengsite nusivylimo, esminių klaidų, sutaupysite savo lėšų ir laiko. Plačiau skaitykite čia >> Baseinų filtrų užpildai

Kvarcinio smėlio alternatyva – ceolitas

Kvarcinio mėlio alternatyva - ceolitas

Kvarcinis smėlis, turintis patrauklią kainą, yra pats populiariausias baseinų filtrų užpildas. Tačiau tai nėra vienintelis pasirinkimas. Kvarcinio smėlio alternatyva – ceolitas (arba zeolitas), kuris paklausus visuomeniniuose ir komercinės paskirties bei prabangiuose privačiuose baseinuose.

Ceolitai – tai kalnų kilmės uolienos mineralai, pasižymintys išskirtinėmis fizinėmis savybėmis, kurių ypatingos kristalinės struktūros dėka žmonėms atsivėrė naujos galimybės daugelyje pramonės ir statybos sričių. Erdvinė ceolito konstrukcija pasižymi dideliu porų kiekiu, kurie, susijungdami tarpusavyje, sudaro kanalus, kur veiksmingai sulaikomi metalų katijonai ir/arba vandens molekulės.

Milijonus metų vulkaninių pelenų sluoksniai, veikiami aukštos temperatūros ir slėgio, sudarė sąlygas fiziniams ir cheminiams pokyčiams, kurie suformavo skirtingas ceolito grupes. Labiausiai paplitusiu tarp jų yra laikomas klinoptilolitas. Jau 5-ojo dešimtmečio klinoptilolitas yra plačiai naudojamas žemės ūkyje, gyvulininkystėje, statybose, filtravimo ir valymo įrenginiuose, aplinkosaugoje ir kitur.

Dėl savo unikalių savybių, ceolitas klinoptilolitas yra išskirtinės kokybės ir, neabejotinai, aukščiausio efektyvumo smėlinių baseinų filtrų užpildas ir filtravimo medžiaga dabartinėje rinkoje.

Štai keletas svarbiausiųjų ceolito savybių: veiksmingai absorbuoja toksines medžiagas, sunkiuosius metalus ir amoniaką; neleidžia formuotis baseino vandenyje chloraminams (jau atidirbusio neveiksmingo chloro junginiai); pagerina bendrąją ekosistemos kokybę ir sanitariją; sumažina akių ir odos alerginę ir/arba suerzinimo riziką; pašalina prastą vandens kvapą ir kt.

Čia išskirsime ceolito savybę, ypač svarbią vandens filtravimui. Ceolito užpildas efektyviai nufiltruoja visas mechanines priemaišas vandenyje, stambesnes nei 4 µm. Tuo tarpu, kvarcinis smėlis filtruoja 35-40 µm dydžio priemaišas (t. y. beveik 10 kart didesnes).

Šio esminio skirtumo dėka, ceolito filtruojamas vanduo yra nepriekaištingai skaidrus ir švarus bei ženkliai sumažinamas baseino fitravimo sistemos praplovimo ir užpildo keitimo dažnis, taigi ir baseino priežiūros sąnaudos. Tokia ceolito savybė ypač patraukli ir naudinga komercinės paskirties baseinams.

Ceolitas, kaip ir kvarsinis smėlis, rūšiuojamas frakcijomis. Skirtingų frakcijų smėlis fasuojamas ir parduodamas patvariuose 25 kg maišuose.

Taip pat paminėtina, kad ceolitas yra 15 proc. lengvesnis nei smėlis. Taigi, jei Jūsų baseino filtro talpa yra 100 kg smėlio, pilkite tik 85 kg ceolito. Kitos užpildo pakeitimo rekomendacijos yra tapačios smėliui.

Jei abejojate, kaip tinkamai ir teisingai pakeisti baseino filtro užpildą, neturite patirties ar reikiamų žinių, – patikėkite šiuos darbus baseinistams-profesionalams ar bent jau pasitarkite su specialistais. Taip išvengsite nusivylimo, esminių klaidų, sutaupysite savo lėšų ir laiko.

Baseino įdėtinių detalių ir mazgų keitimas

Baseino įdėtinių detalių ir mazgų keitimas

Baseino įdėtinės detalės ir įdėtiniai mazgai – tai baseino pneumatiniai jungikliai, vandens lygio reguliatoriai, skimeriai, vandens vožtuvai, vandens nutekėjimo gaminiai, vandens purkštukai ir nuleidimo trapai bei visi baseino vamzdyno mazgai. Šios detalės ir mazgai gaminami iš patvaraus ABS plastiko, bronzos ir/arba nerūdijančio plieno 316L.

Akrilnitrilo butadienio stirenas (trumpinama ABS) – kopolimero rūšis, sudaryta iš akrilnitrilo, butadieno ir stireno monomerų. ABS yra gana stiprus ir tvirtas, atsparus termoplastikas, plačiai naudojamas baseinų statyboje ir daugelyje pramonės šakų. Papildų dėka, jam gali būti suteikta, praktiškai, bet kokia spalva, tačiau baseinuose paplito būtent baltos spalvos gaminiai.

Be vandens žalos, baseino konstrukcija, vamzdynas ir, praktiškai, visa įranga yra nuolat veikiami baseino chemijos priemonių. Daugumos jų pagrindas yra chloras, kuris aktyviai jungiasi su kitais cheminiais elementais, taigi ardo kontaktuojančių paviršių struktūrą, ko pasėkoje keičiasi jų fizinės savybės bei spalva. Chloras jungiasi beveik su visais nemetalais ir metalais, o gamtoje natūraliai susidaro daugiau negu 2400 skirtingų chloro junginių.

Taigi, metams bėgant, Jūsų baseino įdėtinės detalės ir mazgai neišvengiamai susidėvės: sniego baltumo ABS plastikas pasidegs tamsiomis rusvomis dėmėmis, plieno detalės palaipsniui praras plienui būdingą blizgesį, patamsės, atsiras dėmės, mikroįtrūkimai, korozijos žymės, keisi jų fizinės savybės ir kt.

Baseino įdėtinių detalių ir mazgų keitimas

Čia paminėtina, kad baseino chemijos sistemingas perdozavimas ar dozavimas “iš akies”, ar “pagal nuotaiką” yra labai prasta ir žalinga praktika bet kuriam baseinui. Šiuo atveju, Jūs savo pastangomis ir pinigais kenkiate savo paties baseinui ir visiškai beprasmiškai didinate jo priežiūros kaštus.

Kaip rodo praktika, ABS plastiko detalės ir mazgai tarnauja bent 5-ius metus, o plieno ir bronzos – 15 metų ir daugiau. Šie gaminiai neremontuojami ir nerestauruojami, nes tai finansiškai nepasiteisina, o keičiami atitinkamų parametrų naujais modeliais, esančiais rinkos pasiūloje.

Pakeitimo darbų sudėtingumas, kaina ir sparta tiesiogiai priklausomo nuo to, kuri baseino detalė ar mazgas keičiamas. Vandens vožtuvas gali būti pakeistas tą pačią dieną, o pilnas vamzdyno remontas gali užtrukti kelias dienas ar net savaites. Savaime suprantama, tai priklauso nuo konkretaus baseino specifikos, priegos paprastumo, darbų užduoties ir jų apimties.

Jei abejojate, kaip tinkamai ir teisingai pakeisti baseino įdėtinius detales ir mazgus, neturite patirties ar reikiamų žinių, – patikėkite šiuos darbus baseinistams-profesionalams ar bent jau pasitarkite su specialistais. Taip išvengsite nusivylimo, esminių klaidų, sutaupysite savo lėšų ir laiko. Plačiau skaitykite čia >> Baseinų įdėtinės detalės

Baseino elektros instaliacijos remontas

Baseino elektros instaliacijos remontas

Baseinas, kaip dauguma šiuolaikinių kompleksinių statybos objektų, turi elektros instaliaciją, užtikrinančią baseino įrangos (pvz.: vandens siurblių, žibintų, bendrojo apšvietimo, vandens šildytuvų, drėgmės surinkėjų, priešsrovių ir kt.) elektrinį maitinimą ir valdymą.

Kokybiški, tinkamos paskirties ir parametrų bei nepriekaištingai izoliuoti ir veikiantys elektriniai instaliaciniai komponentai yra privalomi visų tipų, dydžių ir paskirties baseinuose. Tai būtina ne tik jų funkcionavimui, bet ir žmonių sveikatos ir gyvybės užtikrinimui. Vanduo yra laidus, tad prastos elektrinių komponentų priežiūros pasekmės gali būti išties skaudžios.

Paminėtina, kad senos statybos namuose (ir mūriniuose, ir plytiniuose) elektros instaliacija, jei nebuvo atnaujinta, yra iš aliuminio laidų. Jų srovės laidumas yra mažesnis negu varinių laidų, todėl, esant didelei apkrovai, laidai ir kontaktiniai sujungimai gali pradėti kaisti ar net užsidegti.

Vadovaujantis šalyje galiojančiais norminiais aktais, turi būti atliekami reguliarūs pastato elektros instaliacijos izoliacijos ir pereinamųjų varžų matavimai. Visuomeniniuose ir komerciniuose baseinuose, kaip taisyklė, samdomas bent vienas patyręs elektrikas arba sudaroma ilgalaikio aptarnavimo paslaugų sutartis su specializuota įmone-rangovu.

Baseino elektros instaliacijos remontas

Vėlgi, atkreipsime Jūsų dėmesį, kad padidinto drėgnumo sąlygos, vandens garai bei baseinų chemikalai spartina elektros instaliacijos komponentų ir izoliacinių šarvų susidėvimą bei keičia jų parametrus ir fizines savybes. Atitarnavę ir netinkami elektriniai laidai, jungtys, perėjimai, jungikliai ir kt. yra keičiami naujais ir neremontuojami, o, po išmontavimo, išmetami į atitinkamų atliekų sąvartyną ir perdirbami.

Vėlgi, atkreipsime Jūsų dėmesį, kad padidinto drėgnumo sąlygos, vandens garai bei baseinų chemikalai spartina elektros instaliacijos komponentų ir izoliacinių šarvų susidėvimą bei keičia jų parametrus ir fizines savybes. Atitarnavę ir netinkami elektriniai laidai, jungtys, perėjimai, jungikliai ir kt. yra keičiami naujais ir neremontuojami, o, po išmontavimo, išmetami į atitinkamų atliekų sąvartyną ir perdirbami.

Jei įvyko šiuolaikinės šviesiolaidinės apšvietimo instaliacijos (pvz.: Žvaigždėtas dangus, Šiaurės pašvaistėCARIITTI) gedimas, kreipkitės į tą bendrovę, kuri patiekė ir sumontavo šią instaliaciją.

Jei esate privataus baseino savininkas, primygtinai rekomenduojame elektros instaliacijos savalaikę priežiūrą ir remontą patikėti tik patyrusiam elektrikui, specializuotų paskaugų bendrovei ar baseinistams-profesionalams. Taip išvengsite nusivylimo, esminių klaidų, sutaupysite savo lėšų ir laiko.

Baseino santechnikos remontas

Baseino santechnikos remontas

Santechnika (arba sanitarinė technika) – tai įrenginiai, veiksmingai užtikrinantys sanitarinių normų laikymąsi patalpose ir pastatuose. Pagrindiniai santechnikos įrenginiai yra vonios, praustuvai, unitazai, dušo kabinos, bide ir pisuarai, čiaupai, vandens maišytuvai, šildymo sistemos ir visos paslėptos sanitarinių vamzdžių komunikacijos, palaikančios minėtų įrenginių tinkamą funkcionavimą.

Šiuolaikinėje žmogaus ir baseino aplinkoje naudojama gausybė santechnikos gaminių formų, atspalvių ir pavadinimų bei pagamintų iš plačios gamos medžiagų: fajanso, keramikos, porceliano, plieno, bronzos, plastmasių, stiklo, marmuro skaldos, akrilo ir kt.

Skirtingų medžiagų ir funkcijų santechnika turi skirtingus dėvėjimosi resursus, taigi ir tarnavimo trukmę: plieno ir bronzos gaminiai (pvz. vandentiekio vamzdžiai), paprastai, patikimai tarnauja 20 ir daugiau metų; fajanso, keramikos, porceliano gaminiai irgi ilgaamžiai, tačiau jie yra dužūs – neapdairumo ar nelaimingo atsitikimo dėka, naujai sumontuota kriauklė gali būti sudaužyta jau po kelių dienų ar net valandų. Taip pat paminėtina, kad santechnikos mazgai, turintys dekoratyvinį padengimą, susidėvi sparčiau (pvz. plastikinės dušo galvutės su blizgiu padengimu).

Dar viena santechnikos bėda – kalkės. Kalkės susidaro ant bet kurio paviršiaus, turinčio nuolatinį sąlytį su vandeniu. Kuo vanduo kietesnis (t. y.  jame daugiau kalcio ir magnio druskų bei karbonatų), tuo sparčiau kaupiasi kalkių nuosėdos.

Baseino santechnikos remontas

Pabrėžtina, kad kalkės daro tiesioginę įtaką sanitarinės technikos ir prietaisų ilgaamžiškumui. Teisingai ir sistemingai valomi mazgai, laiku atliekama profilaktinė patikra padeda ženkliai prailginti jų tarnavimo trukmę. Visuomeniniuose ir komerciniuose baseinuose, kaip taisyklė, samdomas bent vienas patyręs santechnikas arba sudaroma ilgalaikio aptarnavimo paslaugų sutartis su specializuota įmone-rangovu.

Priklausomai nuo santechninio įrenginio ir/arba mazgo bei jo nusidėvėjimo lygio ir Jūsų pageidavimų, atliekamas arba jo remontas, arba keitimas nauju. Pavyzdžiui, unitazo, bide, pisuaro vandens nuleidimo mechanizmas remontuotinas, o užkalkėjusi ir suaižyta dušo galvutė ar sudaužyta kriauklė – ne.

Besidėvinti ar moraliai senstanti santechnika, nors dar ir funkcionuojanti, gali būti keičiama nauja, siekiant atnaujinti patalpų dizainą, išplėsti jų funkcionalumą, patogumą ar pritraukti naujų klientų konkurencinėje kovoje dėl visuomeninių baseinų lankytojų ir plaukimo entuziastų.

Kaip taisyklė, daugiausiai laiko, pastangų ir investicijų reikalauja šildymo sistemos; šalto, karšto vandentiekio ir karšto vandentiekio cirkuliacijos sistemos ir kanalizacijos sistemos remontas. Tam rekomenduotina paruošti detalų santechnikos renovacijos projektą su sąmata ir darbų grafiku. Bet kuriuo atveju, santechnikos remonto sąnaudos priklausys nuo Jūsų lūkesčių, baseino dydžio, paskirties, pastato specifikos ir pan.

Jei abejojate, kaip tinkamai ir teisingai įrengti, prižiūrėti ar remontuoti baseino santechniką, neturite patirties ar reikiamų žinių, – patikėkite šiuos darbus baseinistams-profesionalams ar bent jau pasitarkite su santechnikos specialistais. Taip išvengsite nusivylimo, esminių klaidų, sutaupysite savo lėšų ir laiko.

Vandens atrakcijų ir hidromasažinių įrenginių montavimas

Tiek privatus, tiek komercinis šiuolaikinis baseinas jau nebeįsivaizduojamas be vandens atrakcijų teikiamų malonumų. Baseino vandens atrakcijomis vadinami renginiai, užtikrinantys veiksmingą hidromasažą, fizinį aktyvumą vandenyje bei pagyvinantys baseino dizainą ir praplečiantys jo funkcionalumą. Tai vandens kaskados, patrankos, švirkštai, priešsrovės ir pan.

Tinkamų savybių ir padidinto atsparumo korozijai dėka, vandens kaskados, patrankos, švirkštai gaminami iš plieno markės 316L. Vandens atrakcijų tarnavimo trukmė, paprastai, yra 15 metų ir daugiau. Tačiau gamtoje nieko amžino nėra, tad ir šie įrenginiai palaipsniui praras plienui būdingą blizgesį, patamsės, atsiras dėmės, mikroįtrūkimai, korozijos žymės, keisis jų fizinės savybės ir kt.

Netinkamas plieno gaminys arba restauruojamas, ar keičiamas nauju iš esančių rinkoje, arba specialiai užsakomas ir pagaminamas individualiai. Restauravimo atveju, priklausomai nuo nusidėvėjimo, plieno gaminys smėliuojamas, šlifuojamas, poliruojamas, pašalinant paviršiaus mikrošiurkštumą, ir kt. Bet kuriuo atveju, baseino veikla dalinai sustabdoma, hidromasažinis vandens siurblys išjungiamas, kaskada/patranka/švirkštas išmontuojamas ir pakeičiamas naujos kartos tinkamų parametrų kitu arba atiduodamas restauravimui specializuotų paslaugų įmonei. Pastaruoju atveju, atrestauruotas gaminys vėl sumontuojamas baseine ir toliau sėkmingai eksploatuojamas. Daugiau skaitykite čia >> Vandens kaskados ir švirkštai

Šiuolaikiniai hidroelektriniai įrenginiai – priešsrovės

Priešsrovė (arba turbo srovė) – tai specialus hidroelektrinis įrenginys, sukuriantis kryptingą ir valdomą vandens srauto srovę/es baseine. Galinga srovė naudojamas plaukimui, masažui, irklavimui ir kitiems fiziniams pratimams, reabilitacijai ir kūno sveikatinimui. Šiuolaikinės baseino priešsrovės skiriamos dviejų rūšių – įmontuojamos ir pastatomos.

Įmontuojamos priešsrovės, kaip taisyklė, jau numatomos baseino projektinėje stadijoje ir montuojamos baseino korpuse jo statybos metu. Šios rūšies priešsrovės naudojamos ir privačiuose, ir komerciniuose baseinuose. Tuo tarpu, pastatomos priešsrovės montuojamos ir jungiamos į bendrąją sistemą jau pastatytame baseine, tai gi jos gali būti įsigytos ir integruotos į baseino veiklą bet kada – po mėnesio, po metų ir pan.

Pastatoma priešsrovė pasirinktinai tvirtinama arba prie baseino dugno ant specialaus stovo arba ant baseino borto. Čia paminėtina, kad, tvirtinant priešsrovę prie dugno, baseino erdvė, kuria galite plaukyti, sumažės. Pastatomos priešsrovės paplito tik privačiuose baseinuose.

Šiuolaikinės priešsrovės gaminamos iš nerūdijančio plieno, bronzos, ir jau minėtų ABS bei PVC plastikų. Tinkamai parinktos ir eksploatuojamos žinomų gamintojų priešsrovės patikimai tarnauja daugelį metų. Čia paminėtina ir rekomenduotina ilgaamžė vokiečių kompanija SPECK PUMPEN. Šis inovatyvus puikios reputacijos gamintojas yra gerai žinomas ir Europoje, ir visame pasaulyje.

Jei abejojate, kaip tinkamai ir teisingai sumontuoti, pakeisti ar suremontuoti baseino vandens atrakcijų ir hidromasažo įrangą, neturite reikiamos patirties ar reikiamų žinių, – patikėkite šiuos darbus baseinistams-profesionalams ar bent jau pasitarkite su specialistais. Taip išvengsite nusivylimo, esminių klaidų, sutaupysite savo lėšų ir laiko. Plačiau skaitykite čia >> Vandens atrakcijos

Baseino priežiūros automatizavimas

Automatinių baseinų chemikalų stotelių naudojimas

Nuolatinio mokslo ir technikos progreso dėka, automatizavimas sparčiai plinta gamyboje ir daugelyje pramonės šakų. Ne išimtis yra ir baseinų sektorius.

Automatizavimas – tai procesų transformacija į pilnai ar dalinai automatinį veikimo būdą (t. y. be žmogaus tiesioginio dalyvavimo). Jei automatizavimui naudojami kompiuteriai, procesas vadinamas kompiuterizacija, jei robotai – robotizacija. Šiame poskyryje plačiau aptarsime automatinio baseinų chemikalų stoteles (arba baseino chemikalų stotelės, automatinės chemikalų stotelės, automatinės chemikalų dozavimo sistemos, automatinės chemikalų dezinfekavimo sistemos ir pan.).

Baseinų chemikalų stotelė skirta reikiamo (arba užduoto) baseino vandens pH lygio ir chloro (Cl) kiekio vandenyje nuolatiniam palaikymui, dozuojant skystus chemikalus automatiškai. Kaip suprantate, taip pakeičiama monotoninio rankinio chemikalų dozavimo rutina, t. y. darbą atlieka įrenginys, o ne žmogus. Automatizuojamas būtent pH ir chloro lygis vandenyje, nes tai pagrindiniai faktoriai, lemiantis baseino vandens kokybę, priežiūros ir eksploatacines išlaidas bei konstrukcijos, medžiagų ir įrangos tarnavimo trukmę.

Automatinės baseinų chemikalų stotelės veikimas

Pilnai bei teisingai sumontavus ir sukalibtravus automatinę stotelę, jos valdymo ir kontrolės panelio pagalba užduodami (t. y. suvedami) būtinieji pH ir Cl lygio vandenyje parametrai. Stotelė specialiais jutikliais periodiškai matuoja esamą pH lygį ir Cl koncentraciją baseino vandenyje ir lygina šiuos rodmenis su užduotais pH ir Cl parametrais jos atminties registre.

Automatinių baseinų chemikalų stotelių naudojimas

Jei rodmenys sutampa, cheminė stotelė išlieka ramybės būsenoje. Jei ne – ji savarankiškai įsijungia ir palaipsniui paduoda atitinkamą chemikalą/us į baseiną, nuolat lygindama esamą baseino pH lygį ir Cl koncentraciją su užduotais parametrais. Vandens ir atminties registro parametrams sutapus, stotelė savaime išsijungia ir procesas kartojasi iš naujo.

Automatinėse stotelėse naudojami tik skysti baseinų chemikalai, t. y. skystasis pH lygio didintojas ar mažintojas bei skystas chloras – hipochloritas. Jie pilstomi ir parduodami specialioje plastikinėje taroje po 35 l (20 kg). Ypač svarbu turėti omeny, kad skystųjų baseino chemikalų galiojimo trukmė retai viršija 6 mėn. nuo išpilstymo datos gamykloje. Pasenę chemikalai netinkami naudojimui, nes yra neveiksmingi, sutrikdo automatinės chemikalų dozavimo sistemos darbą ir neužtikrina reikiamos baseino vandens kokybės.

Šiuolaikinės gerai žinomų kompanijų automatinės stotelės yra patikimos ir gedimai yra reti. Jos veiksmingai apsaugotos nuo drėgmės ir chemikalų poveikio bei tarnauja daugelį metų. Kaip taisyklė, jų nestabilus veikimas ar sutrikusi veikla susijusi su pasenusių baseinų chemikalų naudojimu, ar neteisingu stotelės kalibravimu, ar klaidingų parametrų įvedimu į atmintį. Bet kuriuo atveju, sutrikus automatinės chemikalų dozavimo sistemos normaliam darbui, nedelsdami kreipkitės į bendrovę, patiekusią ir sumontavusią šį įrenginį.

Automatinių baseinų chemikalų stotelių naudojimas

Pagal šiuo metu galiojančias LR higienos normas, visuose visuomeninės ir komercinės paskirties plaukimo baseinuose ir/arba SPA centruose automatinė chemikalų stotelė yra privaloma. Taip užtikrinama lankytojų sveikatos sauga, higienos normų laikymasis, išvengiama žmogiškojo faktoriaus klaidų ar net neišmanymo bei aplaidumo. Be to, toks sprendimas yra naudingas ekonominiu požiūriu.

Tuo tarpu privataus baseino savininkas, priklausomai nuo savo lūkesčių, poreikių, užimtumo, baseino dydžio, objekto prabangos ir biudžeto, čia turi pasirinkimo laisvę. Praktiškai, privačiuose baseinuose automatinės dozavimo stotelės montuojamos labai retai, nes baseino apkrova, kaip taisyklė, nedidelė, rankinis chemikalų dozavimas nėra toks sudėtingas ar varginantis ir užima tik apie 20-30 min. kartą per 7-10 dienų, o automatinio baseinų chemikalų stotelė kainuoja kelis tūkstančius eurų.

Jei abejojate, kaip tinkamai ir teisingai įrengti, prižiūrėti ar remontuoti automatinio baseinų chemikalų stotelę, neturite patirties ar reikiamų žinių, – patikėkite šiuos darbus baseinistams-profesionalams ar bent jau pasitarkite su santechnikos specialistais. Taip išvengsite nusivylimo, esminių klaidų, sutaupysite savo lėšų ir laiko.

Profesionali konsultacija, baseinų projektavimas, įrengimas, priežiūra

Nedelskite ir nedvejokite. Kreipkitės ir mūsų patyrę specialistai pakonsultuos ir patars Jums. Padėsime išsirinkti šiuolaikinę baseinų įrangą ir medžiagas, apšvietimo sprendimus ir kt. Žinodami Jūsų lūkesčius ir norus, paruošime projektą ir sąmatą pagal Jūsų poreikius ir biudžetą.

Siūlome ir atskirus baseino statybos ir/arba montavimo darbus, ir visapusišką kompleksinį baseinų sutvarkymą ir profesionalią priežiūrą, atsižvelgiant į Jūsų poreikius bei baseino rūšį ir dydį. Nepraleiskite progos pasinaudoti profesionalų rekomendacijomis ir patarimais. Taip išvengsite esminių baseinų statybos, įrangos montavimo ir priežiūros klaidų bei sutaupysite lėšų ir laiko.

OKEANA-Konsultacija-790-101-opt.