GAUTI PASIŪLYMĄ!

ĮVAIRIŲ BASEINŲ projektavimas ir įrengimas, renovacija.

Nuo projekto idėjos iki jos įgyvendinimo:

  • konsultuojame,
  • projektuojame,
  • statome, renovuojame,
  • įrengiame,
  • montuojame ir prižiūrime.

Susisiekite telefonu: +370 675 133 18, el. paštu: info@okeana.lt arba užpildykite užklausos formą:

Betoniniai baseinai

Betoninių baseinų ypatumai

SPA baseinų įranga. Chromoterapija

Jei ilgaamžiškumas ir išskirtinumas yra pagrindiniai reikalavimai Jūsų baseino įrengimui, tai neabejodami rinkitės betoninį baseiną. Šio tipo baseinai gali būti įrengti tiek lauke, tiek pastato viduje, o suteikdami didžiausias iš visų tipų baseinų dizaino galimybes patenkinti net išrankiausių klientų norus ir poreikius.

Betoniniai (arba betonuojami) baseinai, palyginus su kitų tipų baseinais, yra labiausiai atsparūs skirtingoms klimato sąlygoms. Betoninis baseino korpusas įrengiamas visam laikui. Net po kelių dešimtmečių, skirtingai nei bet kokių rūšių baseinai, betoniniai gali būti renovuojami ir/arba atnaujinami.

Ilgaamžiškumas ir dizaino galimybės

Betoniniai baseinai yra patys tvirčiausi ir ilgaamžiškiausi nei kitų tipų baseinai, tačiau jų įrengimas reikalauja daugiau darbo ir laiko sąnaudų. Tvirta konstrukcija ir atlikti kokybiški baseino įrengimo darbai leis mėgautis vandens pramogomis daugiau nei pusšimtį metų.

Įsirengiant betoninį baseiną suteikiama visiška laisvė dizaino sprendimams. Galite pasirinkti formą nuo tradicinės iki Jūsų sugalvotos bei įkomponuoti baseiną, praktiškai, į bet kokią erdvę. Betoninio baseino esminis pranašumas nuo kitų baseinų rūšių yra tas, kad, net ir atlikus visus montavimo darbus, galimi ir tolimesni plėtros, modernizavimo ar atnaujinimo darbai ateityje.

Betoninių baseinų statyba

Profesionali komanda

Nors betoninis plaukimo baseinas yra sudėtingas hidrotechninis įrenginys, turintis tik betoniniam baseinui būdingus techninio įrengimo ypatumus, tačiau būtent šie laiko patikrinti baseinai jau seniai tapo vieni patikimiausių ir ilgaamžiškiausių iš visų kitų baseinų tipų Lietuvos klimato zonoje.

Betoniniai baseinai įrengiami bet kokios pasirinktos formos bei konfigūracijos, skirtingo gylio ar tolygiai gilėjantys, su persipylimo ar su skimerine sistema ir tik tai betoniniai baseinai gali būti puošti įspūdingais stiklo mozaikos stiliaus ornamentais ir piešiniais, kas suteikia Jūsų baseinui prabangos įspūdį ir ekskliuzyvinį statusą.

Betoninio baseino statybos darbų eiga

Betoninio baseino statybos procesas skirstomas į keletą svarbių etapų: projektavimas, bendrastatybiniai darbai, įrangos montavimas ir aplinkos sutvarkymas.

Individualus baseino projektavimas

Tai formos ir matmenų parinkimas, pririšimas prie numatytos baseino vietos ir vandens objekto projekto brėžinių parengimas. Planuodami ir projektuodami lauko baseiną, galvokite apie bendrą sklypo vaizdą. Landšafto formavimas – tai ne vien gėlytės ar krūmelis. Svarbus yra bendrasis paveikslas, kurį sukursite.

Prisiminkite šią universalią tiesą: formuodami gėlynus, veją, krūmus, baseino įrangos technines patalpas bei patogią ir praktišką prieigą prie baseino. Kaip visa tai atrodys bendrame kontekste? Koks bus sukurtas efektas? Jei abejojate kaip tinkamai ir teisingai paruošti baseino projektą, – pasitarkite su specialistais. Taip išvengsite esminių klaidų bei sutaupysite savo lėšų ir laiko.

Bendrastatybiniai baseino darbai

Grunto kasimo, drenažo ir pagrindų įrengimo darbai, išorės hidroizoliacijos, termoizoliacijos ir baseino betonavimo darbai, baseino sienų ir dugno paruošimas hidroizoliacijos įrengimui ir kt.

Baseino įrangos montavimas

Įdėtinių detalių ir mazgų montavimas, elektros ir vandens įvadų privedimas, vandens filtravimo įrangos, automatizuotų šildymo ir vandens valymo sistemų  montavimas, baseino hidroizoliacinės PVC dangos įrengimas arba stiklo mozaikos apdailos klijavimas ir kt.

Baseino aplinkos sutvarkymas

Nepriekaištingos namų erdvei sukūrimui, šiuolaikiniai lauko baseinas jau nebeįsivaizduojamas be originalaus dizaino, tvirtų ir kokybiškų lauko baseino baldų. Stilingi sprendimai gyvenamajai aplinkai – baseino grindiniai ir apvadai, lauko žibintai, BBQ įranga, hamakai, vazonai, kėdės, suolai, sofos ir panašūs lauko baldai, užtikrina Jūsų ramų poilsį, malonų laisvalaikį, gerai praleistą laiką prie baseino su šeima ar draugų akiratyje bei išskirtinį namų eksterjerą.

Paminėtina, kad tinkamai parinkti baseino baldai pabrėžia individualų būsto ir sklypo stilių ir užtikrina maksimalų komfortą ir funkcionalumą. Profesionalūs dizaino sprendimai realizuoja skirtingų gyvenamųjų erdvių reikalavimus – nesvarbu, ar planuojate apipavidalinti nuosavo namo kiemo, sodo ar vasarnamio baseino aplinką. Plačiau skaitykite čia >> Baseinų apdaila

Baseino grindiniai ir apvadai

Kompleksiškai ar etapais?

Betoninis baseinas gali būti įrengiamas tiek vieno statybos rangovo kompleksiškai ir visapusiškai, tiek ir išskaidant projektą atskirais darbų etapais ir paskirstant juos tarp skirtingų rangovų.

Pavyzdžiui, kadangi bendrastatybiniai darbai yra ganėtinai imlūs laikui, o statybos objektai neretai yra atskiruose Lietuvos miestuose, todėl, taupant statybinės įrangos transportavimo ir darbuotojų apgyvendinimo kaštus, dažnai nėra tikslinga visus baseino įrengimo etapus atlikti vienai darbuotojų komandai ar rangovui. Pakankamai dažnai taikoma praktika, kuomet bendrastatybinius baseino įrengimo darbus atlieka Jūsų nusamdyti vietiniai statybininkai ar landšafto specialistai.

Kita vertus, kompleksinė baseino statyba, kuomet visus kasimo, statybos, įrangos montavimo, apdailos ir aplinkos sutvarkymo darbus atlieka vienas specializuotas rangovas, užtikrina nuoseklų darbų tęstinumą griežtai vadovaujantis baseinų įrengimo metodika ir praktika bei leidžia užtikrinti aukštą darbų kokybę ir prisiimti pilną atsakomybę už objekto darbų eigą, terminą ir galutinį rezultatą.

Betoniniai baseinai su persipylimo sistema

Pagal galiojančias Lietuvos higienos normas, visuomeninės paskirties plaukimo baseinai turi būti įrengiami tik su vandens persipylimo sistema, kuomet baseino vandens filtravimas vyksta vandeniui persipilant į vandens persipylimo latakus įrengtus visu perimetru aplink baseiną. Iš vandens persipylimo latakų vanduo patenka į vandens išsiplėtimo rezervuarus kur yra kompensuojami vandens svyravimai atsirandantys nuo besimaudančiųjų skaičiaus.

Likusi baseino vandens filtravimo sistema yra analogiška kaip ir skimerinėje sistemoje. Vandens filtravimo siurblys traukdamas vandenį iš išsiplėtimo rezervuaro paduoda jį į vandens filtrą, kur vanduo yra mechaniškai išvalomas ir per vandens grąžinimo purkštukus paduodamas atgal į plaukimo baseiną.

Persipylimo sistemos savybės

Plaukimo baseinuose su persipylimo sistema yra užtikrinamas nuoseklus ir tolygus vandens filtravimas. Nors tokio tipo baseinų įrengimo technologija yra sudėtingesnė nei skimerinių baseinų tačiau ji pasižymi ne tik efektyvesniu vandens filtravimu bet ir nepriekaištinga baseino išvaizda.

Kadangi vandens latakai aplink baseiną yra įrengiami grindų lygyje, todėl baseino vandens linija yra viename aukštyje su lyg grindimis. Baseinai su persipylimo sistema išsiskiria savo unikalumu, bei neribotomis dizaino galimybėmis, todėl dažnai įrengiami ir prabangiuose privačios paskirties valdose.

Betoniniai baseinai su skimerine sistema

Nuo projekto idėjos iki įgyvendinimo

Nepriklausomai nuo plaukimo baseino dydžio ar tipo, bet kuriame baseine turi būti įrengta atitinkama vandens filtravimo sistema su vandens paėmimo ir grąžinimo detalėmis. Privačiuose plaukimo baseinuose dažniausiai įrengiama skimerinio tipo vandens filtravimo sistema, kurios viena iš sudedamųjų dalių yra skimeris (paviršinio vandens surinkimo detalė).

Baseino vandens skimeris

Skimeris (vandens gaudyklė ar rinktuvas) – tai, įrenginys, montuojamos baseino sienoje ar kampe ir, cirkuliacinio siurblio vandens siurbimo dėka, surenka paviršinį vandenį kartu su į vandenį patekusius teršalus, pvz.: lapus, vabzdžius, plaukus, nuorūkas, kankorėžius, spyglius, žiedlapius ir kt. Taip veiksmingai užtikrindamas nuolatinis vandens valymo procesas bei palengvinama baseino priežiūra.

Baseine su skimerine sistema vandens lygis turi būti palaikomas su lyg puse vandens paėmimo detalės žioties, t. y. 12–15 cm žemiau baseino borto. Pastoviam vandens lygio palaikymui ir kontrolei, baseine gali būti papildomai įrengtos mechaninės arba automatinės vandens lygio kontrolės sistemos.

Skimeris, kaip ir kitos vandens paėmimo ir grąžinimo detalės ir mazgai, gaminami iš vandens chemikalams atsparaus ABS plastiko, bronzos ar nerūdijančio plieno. Tik profesionaliai suprojektuotas baseinas ir tinkamai sukomplektuota įranga ir komponentai, jų tipas bei kiekis baseine, užtikrina tinkamą baseino eksploataciją, nepriekaištingą švarą, maksimalią naudą ir savininko pasididžiavimą baseinu. Plačiau skaitykite čia >> Skimeriai

Betoninių baseinų plytelės

Profesionalaus baseinų aptarnavimo svarba

Betoninio baseino korpusas, išskirtinai nei kitų tipų baseinai, padengiamas stiklo mozaikos plytelėmis arba specialia chemikalams atsparia PVC danga. Plytelės, o ypač stiklo keramikos mozaika, leidžia dizaineriui ar projektuotojui sukurti unikalius individualius raštus ir parinkti išskirtinę spalvinę gamą. Jūsų baseinas ir jį supanti aplinka tampa tikru meno kūriniu ir šeimos pasididžiavimu.

Visgi, norėtume atkreipti Jūsų dėmesį į tai, kad, klijuojant keraminę dangą, nėra taip jau paprasta užtikrinti nepriekaištingą baseino hidroizoliaciją, todėl keramines dangas rekomenduojama naudoti tik vidaus baseinuose.

Šiuolaikinės baseinų PVC dangos

Šiuolaikinės baseinų PVC hidroizoliacinės dangos gaminamos pagal pažangias šiuolaikines technologijas. Jos užtikrina visišką baseino nelaidumą vandeniui ir puikią estetinę išvaizdą. Betoninių baseinų PVC danga – populiarus ir puikus pasirinkimas įrengiant ir naujus baseinus, ir senų baseinų renovacijai.

Paminėtina, kad PVC dangos, pasižyminčios ilgaamžiškumu, spalvų gamos įvairove, atsparumu baseino chemijos priemonių ir UV spindulių poveikiui, yra puikus sprendimas įrengiant vidaus ir lauko baseinus. Šios dangos paprastai ir greitai montuojamos bei ganėtinai lengvai pritaikomos skirtingo dydžio, formos ir dizaino baseinams. Plačiau skaitykite čia >> Baseinų PVC dangos

Betoninių baseinų įranga

Siekiant, kad vanduo visuomet būtų skaidrus, kiekviename lauko ar vidaus plaukimo baseine privalo būti sumontuota baseino įranga. Šios įrangos paskirtis – užtikrinti tinkamą baseino funkcionavimą bei nepriekaištingą vandens kokybę. Atminkite, baseinas  – tai hidrotechninė sistema, o ne duobė su vandeniu.

Profesionalios baseinų priežiūros periodiškumas

Bazinė ir papildoma baseino įranga

Bazinę baseino įrangą sudaro: baseino korpusas; vandens filtras, cirkuliacinis vandens siurblys, įdėtinės detalės ir mazgai, baseino magistraliniai vamzdynai. Šis rinkinys būtinas bet kurios rūšies baseinui.

Papildomą baseinų įrangą sudaro: baseino apšvietimas, baseino vandens šildymo sistema, kopėtėlės, turėklai, vandens uždanga ar baseino paviljonas, baseino hidromasažiniai įrenginiai, vandens kaskados ir švirkštai, drėgmės surinkėjai, UV-C sterilizatoriai, automatikos blokas, baseinų aksesuarai.

Jei abejojate kaip tinkamai ir teisingai paruošti baseino projektą ir parinkti įranga, – pasitarkite su specialistais. Taip išvengsite esminių klaidų bei sutaupysite savo lėšų ir laiko. Plačiau skaitykite čia >> Baseinų įranga

Profesionali konsultacija, baseinų projektavimas, įrengimas, priežiūra

Nedelskite ir nedvejokite. Kreipkitės ir mūsų patyrę specialistai pakonsultuos ir patars Jums. Padėsime išsirinkti šiuolaikinę baseinų įrangą ir medžiagas, apšvietimo sprendimus ir kt. Žinodami Jūsų lūkesčius ir norus, paruošime projektą ir sąmatą pagal Jūsų poreikius ir biudžetą.

Siūlome ir atskirus baseino statybos ir/arba montavimo darbus, ir visapusišką kompleksinį baseinų sutvarkymą ir profesionalią priežiūrą, atsižvelgiant į Jūsų poreikius bei baseino rūšį ir dydį. Nepraleiskite progos pasinaudoti profesionalų rekomendacijomis ir patarimais. Taip išvengsite esminių baseinų statybos, įrangos montavimo ir priežiūros klaidų bei sutaupysite lėšų ir laiko.

Profesionali konsultacija, baseinų projektavimas, įrengimas, priežiūra