Plastikiniai kubilai

Plastikinių kubilų ypatumai

Baseinų ir kubilų ypatumai

Prieš šimtus metų Azijoje buvo sumanytas labai svarbus higienos požiūriu, vėliau tapęs rimtu ritualu, maudymasis kubiluose, kuris vėliau paplito visame pasaulyje, o dabar vis labiau populiarėja ir Lietuvoje.

Kubilų populiarumą sąlygoja tai, kad maudytis kubiluose galima ir po atviru dangumi, kas, žinoma, suteikia didelį malonumą, atpalaiduoja, priartina prie gamtos bei sustiprina sveikatą. Jų paklausą sąlygoja ir tai, kad kubilai yra kompaktiški, lengvai perkeliami iš vietos į vietą ir nebrangūs.

Pasirinkti kubilą rekomenduojama tiems, kurie sunkiai ištveria saunos karštį arba garinės pirties drėgnumą. Specialistai jau seniai pastebėjo, kad maudymasis karštame, augaliniais ekstraktais kvepiančiame kubilo vandenyje teigiamai įtakoja sąnarių, endokrininės, nervų ir kraujagyslių sistemų veiklą, stiprina imuninę sistemą, pagreitina daugelio susirgimų gydymą bei potrauminę reabilitaciją.

Plastikinis kubilai populiariausi

Lietuvoje populiariausi praktiški, patvarūs ir ilgaamžiai plastikiniai kubilai, gaminami iš aukštos kokybės polipropileno. Prie tokio kubilo montuojama nuotekų sistemos ir šildymo sistemos įrangą bei individualiai parenkama natūralaus medžio apdaila pagal Jūsų lūkesčius ir biudžetą.

Polipropilenas yra itin patvari, atspari smūgiams, tempimui, karščiui, šalčiui bei ultravioletiniams spinduliams medžiaga, nekenkia aplinkai ir žmonėms, nesukelia alerginių reakcijų.

Kas yra polipropilenas

Polipropilenas – tai ekologiškai švarus, tvirtas ir atsparus UV spinduliams termoplastinis polimeras, išrastas Vokietijoje 1951 m. Polipropilenas (ir jo atmaina propenas) plačiai naudojamas gaminant plastikines talpas cheminiams reagentams, pakavimo medžiagas, plėveles šiltnamiams, mašinų detales, baseinus, kubilus, skirtingos paskirties pramonines talpas ir pan.

Polipropilenas netirpsta tirpikliuose, todėl jo neįmanoma suklijuoti klijais. Polipropileno lakštai sujungiami tik juos termoplastiškai lydant (polipropileno lakštų suvirinimo technologija). Jo pjaustymo ir suvirinimo technologija leidžia gaminti baseinus, praktiškai, bet kokių formų ir dydžių.

Plastikinis kubilas - praktiškas kubilas

Plastikinių kubilų priežiūros paprastumas, lyginant su mediniais kubilais, yra labai praktiška ir patraukli jų savybė. Juose ženkliai mažiau kaupiasi bakterijos, plastikinių kubilų vidų lengva pilnai ir greitai išvalyti ir veiksmingai dezinfekuoti bei ilgam palikti be vandens, nebijant, kad kubilas perdžius ir suskils. Šios savybės galioja ir šalčiausią žiemą, ir karščiausią vasarą. Plačiau skaitykite čia >> Plastikiniai kubilai

Plastikinių kubilų komplektacija

BAZINIS KUBILO RINKINYS
 Korpusas:
Plastikinis įleidžiamas kubilas
 • Polipropileno korpusas Polystone P;
 • Termo medienos išorės apdaila;
 • Uždaras plastikinis suolas;
 • Vandens nuleidimo sklendė;
 Šildymo įranga:
Plastikinio kubilo krosnelė
 • Krosnelė;
 • Kaminas;
 • Kamino kepurėlė.
 Baziniai priedai:
Mediniai praktiški kubilo laiptai
 • Termo dangtis iš polipropileno Polystone P;
 • Mediniai laipteliai.
PAPILDOMA KUBILO ĮRANGA
 Šildymo įranga:
Baseinų šildymas. Šildytuvai
 • Vandens šilumokaitis;
 • Elektrinis vandens šildytuvas.
 Vandens valymo sistemos:
Baseinų UV-C dezinfekcija
 • Sterilizavimo sistema;
 • Ozonavimo sistema.
 Masažo sistemos:
Hidromasažinė įranga
 • Hidromasažo sistema;
 • Oro masažo sistema.
 Apšvietimo sistemos:
Baseinų halogeninis ir LED apšvietimas
 • LED baltos spalvos žibintai,
 • LED RGB daugiaspalviai žibintai.
 Papildomi priedai:
Mediniai kubilo laiptai
 • Laipteliai;
 • Baras.

Kubilų eksploatacija ir priežiūra

Kokybiškai pagaminto plastikinio kubilo įrengimas, eksploatacija ir priežiūra nėra sudėtingi. Įsigijus kubilą, patartina jį statyti ant lygaus ir tvirto pagrindo bei sumontuoti tinkama nuotekų sistemą.

Ypatingą dėmesį privalu skirti vandens šildymui. Jeigu vanduo bus šildomas krosnelę, prieš šildymą, į kubilą būtina pripilti vandens. Priešingu atveju kils kubilo sienelių deformavimosi grėsmė. Vanduo, priklausomai nuo krosnelės tipo, paprastai įšyla per porą valandų. Šildant vandenį, jį reikėtų bent kelis kartus pamaišyti, tuomet jis greičiau įšils, jame tolygiai pasklis maudymuisi įdėtos gydančios arba aromatizuojančios medžiagos.

Krosnelė, masažo įranga, apšvietimas

Plastikinis kubilas su ašvietimo sistema

Krosnelės gali būti tiek malkinės, tiek elektrinės. Malkinės krosnelės dažniausiai statomos kubilo viduje, o elektrinės - tik kubilo išorėje. Taip pat, vanduo gali būti šildomas elektra ir iš namų katilo. Šildant vandenį, uždengite kubilą specialiu dangčiu - sutaupysite laiką ir šiluminę energiją bei veiksmingai sumažinate eksploatacijos kaštus.

Šiuolaikinių kubilų komplektacija yra pakankamai įvairi. Pavyzdžiui, didesniam maudymosi ir relaksacijos efekto užtikrinimui, montuojamos oro padavimo sistemos, hidromasažo bei kubilo vidaus apšvietimo sistemos.

Vandenį kubile po kiekvieno išsimaudymo keisti nebūtina , ypač jei jame maudėsi sveiki, esminių higienos reikalavimų besilaikantys asmenys. Laikantis visų nustatytų eksploatavimo ir priežiūros reikalavimų, plastikinis kubilas tarnauja kelis dešimtmečius. Plačiau skaitykite čia >> Plastikiniai kubilai

Plastikinių kubilų pranašumai

Plastikiniai, lyginant su kitų rūšių kubilais, turi keletą aiškių pranašumų:

Saugūs. Polipropilenas, lyginant su mediena, yra labai tvirta ir ilgaamžė medžiaga, ji turi gražų, lygų, bet neslidų paviršių.
Ekologi. Polipropilenas yra ekologiškas, jis neišskiria kenksmingų cheminių medžiagų ir nekenkia žmonių sveikatai. Tuo tarpu paruošta, impregnuota mediena į vandenį išleidžia nemažą kiekį jos apdorojimui skirtų medžiagų.
Paprasta priežiūra. Plastikiniai kubilai pasižymi labai paprasta priežiūra. Tokių kubilų valymas paprastesnis ne tik techniniu požiūriu, ypač jei kubile įrengti uždari suolai, valymui galima naudoti ir įvairias chemines medžiagas. Tuo tarpu medinių kubilų valymas reikalauja daugiau pastangų, kubilo dezinfekcija būna abejotina, nes valant negalima naudoti efektyvesnių cheminių medžiagų. Mediena, kartu su panaudotu vandeniu, greitai sugeria įvairius nešvarumus ir kenksmingus mikroorganizmus, kurių pašalinimas, nenaudojant cheminių medžiagų, būna labai sudėtingas. Perbraukite pirštais naudoto medinio kubilo vidinį paviršių, o po to pasižiūrėkite į Jūsų panages...
Hermetiški. Dėl unikalių polipropileno savybių ir specialios gamybos technologijos, vidiniame kubilo paviršiuje būna tik viena, specialia įranga suvirinta siūlė, kas užtikrina pilną ir ilgalaikę plastikinio kubilo hidroizoliaciją. Hidroizoliacijos klausimu, plastikinis kubilas neginčytinai pranašesnis už bet kurį medinį kubilą. Kad taptų santykinai hermetiškas, medinis kubilas turi išbrinkti. Paliktas be vandens, medinis, skirtingai nei plastikinis kubilas, greičiausiai išdžius ir suskils.
Universalūs ir praktiški. Polipropilenas yra atsparus ultravioletiniams spinduliams, tiek labai aukštoms, tiek žemoms temperatūroms bei kintančioms oro sąlygoms, todėl iš jo pagaminti plastikiniai kubilai gali būti naudojami visose geografinėse platumose, bet kuriomis oro sąlygomis.
Formų ir dydžių įvairovė. Polipropilenas yra itin atsparus smūgiams, lenkimui ir tempimui, todėl iš jo nesunkiai galima pagaminti įvairios formos bei dydžio kubilą.
Apdailos įvairovė. Paskutiniu metu plastikinių kubilų apdailai dažniausiai naudojama termomediena, tačiau klientui pageidaujant, apdailai galima naudoti bet kurią tinkamą, kliento individualiai pasirinktą medieną bei įvairius aksesuarus.
Ekonomiški. Lyginant su analogiškais mediniais kubilais, plastikinis, iš polipropileno pagamintas, kubilas bus ženkliai pigesnis tiek jo įsigijimo kainoje, tiek pastovioje priežiūroje ir tarnaus ilgesnį laiką.

Profesionali konsultacija, baseinų projektavimas, įrengimas, priežiūra

Nedelskite ir nedvejokite. Kreipkitės ir mūsų patyrę specialistai pakonsultuos ir patars Jums. Padėsime išsirinkti šiuolaikinę baseinų įrangą ir medžiagas, apšvietimo sprendimus ir kt. Žinodami Jūsų lūkesčius ir norus, paruošime projektą ir sąmatą pagal Jūsų poreikius ir biudžetą.

Siūlome ir atskirus baseino statybos ir/arba montavimo darbus, ir visapusišką kompleksinį baseinų sutvarkymą ir profesionalią priežiūrą, atsižvelgiant į Jūsų poreikius bei baseino rūšį ir dydį. Nepraleiskite progos pasinaudoti profesionalų rekomendacijomis ir patarimais. Taip išvengsite esminių baseinų statybos, įrangos montavimo ir priežiūros klaidų bei sutaupysite lėšų ir laiko.

Profesionali konsultacija, baseinų projektavimas, įrengimas, priežiūra